SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO Optimizasyonu - SEO Uzmanı, Freelance SEO Uzmanı

SEO

SEO NEDİR?

S.E.OSearch Engine Optimization kelimesinin kısaltmasıdır. SEO, Türkçe: Arama Motoru Optimizasyonu demektir. SEO Uzmanı : Web sitesini optimize ederek Google dostu hale getiren ve internet sitesinin arama motorlarında sıralamasını yükseltip, web sitesine daha çok ziyaretçi almak için SEO çalışmasını yöneten uzman kişiye denir.

22 yıldır web tasarım ve 15 yıldır Profesyonel SEO Uzmanı (Internet Marketing Expert) olarak Google Optimizasyonu hizmeti, konusunda, Google'da ilk sayfa garantili SEO Fiyatı veriyoruz. SEO Referanslar aşağıdadır:

SEO Fiyatları hakkında bilgi ve Sitenize özel, Web SEO çalışmaları hakkında SEO Fiyat teklifini Türkiye'nin ilk WEB SEO Uzmanı'ndan Alın (1994-2017)! Profesyonel SEO Hizmetleri. SEO Paketleri: Ekonomik SEO fiyatı, uygun SEO Fiyatı, ucuz SEO Fiyatı, Lider SEO Fiyatı ve Profesyonel Seo paketi olarak 4 çeşittir. Garantili Seo hedef kelime bazlı, iş avansından sonra aylık ödeme yapılmaksızın verilen Seo ücretidir. Hedef kelime belirlenen sıraya gelince sözleşmede yer alan ücret ödenir, SEO hizmetlerine devam etme kararı alınırsa yeni bir sözleşme ile yeni bir SEO ücreti belirlenir.

SEO Çalışması web sitelerinin optimize edilmesi anlamını taşır. SEO, arama motorlarıyla uyumlu ve kaliteli bir internet ortamı oluşturmak içindir. Web sitesi optimize edilirken öncelikle sayfaların tek tek ele alınarak, tüm sayfalardaki resimlerin açılıyor olduğundan emin olmak, tüm linklerdeki sayfaların hatasız olarak açıldığını test etmek ve görmek gerekir. Amaç Google dostu siteler oluşturmak fakat bu içeriği okuyacak, inceleyecek, izleyecek hedef kitleniz açısından durum değerlendirmesi yapmak daha doğru olur. Zaten arama motorlarının hedefi de doğru içeriği, doğru kitleyle buluşturmaktır. Örneğin; Yemek tarfi arıyorsunuz. Arama sonuçlarında en iyi yemek tariflerini veren sitelerin ilk sıralarda olmasını arzu ederiz. Başlarda konuyla ilgisi olmayan ya da yeterince faydalı bilgiler içermeyen sayfaları, ya da geç açılan sayfaları hafızamızda tutar, işimize yarayacak, amacına uygun ve pratik olanı tercih ederiz. Arama motorları da bu çok tercih ettiğimiz siteler daha çok ziyaretçi alacağı için ve siteye girenlerin uzun süre vakit geçirmesiyle iyi bir kullanıcı deneyimi elde eder ve bunu arama sonuçlarına yansıtır. Yani hızlı açılan, resimleri, linkleri sorunsuz ve hatasız çalışan, aynı zamanda doğru bilgiyi en iyi şekilde anlatan web siteleri her zaman daha üst sıralarda yer alır.

SEO Analizi web sitelerinin analiz edilmesi SEO çalışmasının ilk aşamasıdır. Arama motorlarıyla dost web siteleri oluşturmak için öncelikle web sitesinin tüm sorunları analiz edilmelidir. Bu analiz işlemleri öncelikle teknik olarak tüm kriterler göz önünde tutularak yapılmalıdır. Tek bir unsur dahi unutulur ya da ihmal edilirse optimizasyon çalışması yetersiz kalacaktır. SEO analizi ilk olarak W3.org analizi ile başlamalıdır. Mobil uyumluluk (Mobile OK Content), HTML, XHTML, SMIL, MathML, CSS stylesheets, JS, Kırık Link, Sayfa Yüklenme Süresi gibi testleri yapabileceğiniz ve sınırsız kaynakları olan bu web sitesi temel analizler için ihtiyaçlarınızın tamamını karşılar. İkinci aşamada Who.is bilgisi ölçülmelidir. Bu platformda ise; web sitesinin ve alan adının ölçümlerini yapabilirsiniz. İlk açılan pencerede web sitesi ne zaman kimin adına kayıt edilmiş, alan adı kayıt firması (Domain name registrer), Hosting firması bilgileri ve alan adının kime kayıtlı olduğunu incelersiniz. Bu bilgiler server testleri için faydalı olacaktır.

Alan adının yaşını da göreceğiniz ekrandan SEO çalışması yapılacak web adresinin arama motorları tarafından benimsenip benimsenmediğini görmek açısından faydalı olur. İkinci ekran Alexa bilgileri yer alır. Bu bilgiler son 1 gün, son 1 hafta, son 1 ay, son 3 ay ve son 6 aylık dönemlerde Alexa page Rank değerinin düşüş ve yükseliş oranlarını incelememizi sağlar. Alexa değeri hızla yeşil olarak düşüş gösterir ve hiç kırmızı yükseliş yoksa bu durum incelediğiniz web sitesinin iyi yönde ilerlediğini gösterir. Öte yandan; hep kırmızı yükseliş varsa, analizini yaptığınız internet sitesinin ziyaretçi sayısında azalma olduğunu gösterir. Bunun gibi onlarca SEO analiz çalışması yaparak SEO çalışması için yapılması gerekenler liste halinde müşteriye sunulur. Maliyetler belirlendikten sonra ayrıca bu çalışma için gerekli süre de belirtilmelidir.

Fakat şunu asla unutmamak gerekir. SEO çalışması tek seferlik bir iş değildir. SEO; yaşamak ve nefes almak, beslenmek gibi sürekliliği olan bir çalışmadır. Şayet Google ilk sırada çıkmak bile mümkün olsa, rakiplerinizin çalışmaları ile ya da arama motorlarının algoritmalarında yapacağı iyileştirmeler neticesinde sıralamanızı hep aynı şekilde korumanız mümkün değildir. Eğer web siteniz hedef kelimede hep aynı sırada duruyorsa o zaman bu sektörde aşırı rekabetin olmadığını ya da seçilen hedef kelimenin yeterince güçlü ve rekabet içeren bir kelime olmadığı anlamına gelir. Üçüncü olarak Alexa resmi sitesine gitmemiz gerekiyor. Bu anaizler ücretli kullanıcılar için oldukça detaylı ve kelime bazlı analizleri ve rakip analizlerini içerir.

Daha sonra google arama kutucuguna links:https://www.adnansayki.com/ yazarak web sitenize verilen tüm linkleri görmeniz mümkündür. Bu sonuçlarda yer alan tüm linkleri tek tek analiz etmeniz gerekir. Çünkü kötü amaçlı kişiler ve yazılımlar web sitenize sizin rızanız olmadan link verirler ve bu durum arama sonuçlarından düşmenize neden olur. SİZİN RIZANIZ DIŞINDA sizin web sitenize link vermek YASAL DEĞİLDİR ve ağır cezaları vardır. Tüm dünyada bilişim suçu olarak kabul edilen izinsiz link paylaşımı web sitelerine çok fazla zarar verir ve bu durumu hemen hemen hiç bir internet sitesi sahibi bilmez. Hatta wmaraci gibi web sitelerinde sayfalarını analiz ettirdiklerinde kendileri için faydalı bir iş yaptıklarını zannederler ama bilgisizlikten dolayı kendi internet sitelerine çok büyük zararlar verirler.

SEO Referanslar: Türkiye'nin ilk Web Seo Uzmanı Adnan Saykı. Güçlü SEO Referansları olan Profesyonel SEO Uzmanı, sizi zirveye taşır. Eskişehir SEO Hizmetleri.

SEO Çalışma Alanları:

SEO, (Google Optimizasyonu), Web Tasarım, İnternet Marketing (e-Ticarek sitelerine SEO çalışması), Freelance SEO Danışmanlığı alanlarında çalışmalar yapıyoruz.

SEO Çalışması yaptıracaksanız uzmanı olduğumuz web tasarım ve seo analizi ile Google arama motorunda yükselmeniz için SEO Uzmanı olarak Freelance SEO Danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Arayın görüşelim. Bizden fiyat almadan SEO çalışması başlatmayın!..

2017 yılı için reklam bütçenizi oluşturdunuz ve İstanbul, Ankara, Eskişehir'de SEO Hizmeti veren SEO Uzmanı arıyorsanız, web sitemize hoş geldiniz. Google SEO Hizmeti alabileceğiniz SEO Uzmanı Web Sitesi.

SEO, Search Engine Optimization. SEO Uzmanı

Profesyonel SEO Uzmanı olarak Web Tasarım ve SEO Hizmeti veriyoruz. Google Optimizasyonu, İstanbul SEO Uzmanı, Eskişehir SEO Hizmetleri konusunda hizmetler veriyoruz.

Sitenize özel, SEO çalışması için fiyat teklifini Türkiye'nin ilk SEO Uzmanı'ndan Alın!

Adnan SAYKI, SEO UZMANI